V piatok, 22. 05. 2026, sa v reprezentačných priestoroch sídla školy uskutočnil akt slávnostného odovzdávania maturitných vysvedčení našim úspešným absolventom dennej a externej formy štúdia.
Udalosť, ktorú možno označiť za vrchol študijného snaženia našich absolventov, prebehla v prítomnosti pani majiteľky a zriaďovateľky školy
PaedDr. Zlatice Nagyovej, pána riaditeľa školy RNDr. PaedDr. Ing. Petra Lenčéša, PhD., pána výchovného poradcu a triedneho učiteľa Ing. Jozefa Bačíka, paní učiteliek a pánov učiteľov, pani psychologičky, pána správcu počítačovej siete. Oslavu úspechu našich absolventov zdieľala aj pani tajomníčka školy.
Slávnostný akt slovom komentátora sprevádzala pani učiteľka Ing. Katarína Novotná, PhD., umeleckým prednesom doň prispel úspešný absolvent
Timotej Sedláček a príhovor za všetkých absolventov predniesla úspešná absolventka Lea Martinovičová.
Ťažiskom udalosti bolo odovzdávanie maturitných vysvedčení, ktoré si žiaci preberali z rúk pani zriaďovateľky a majiteľky školy, pána riaditeľa školy a pána triedneho učiteľa.
Žiaci nižších ročníkov si v závere podujatia od absolventov prevzali študijnú štafetu, ktorou sa zaviazali pokračovať v študijnom úspechu absolventov.
Za absolventov štafetu odovzdala Linda Ďurčaťová a za našich mladších žiakov ju prevzala Alexandra Chňapeková, žiačka triedy III. A.
V závere slávnostného aktu zaznela pieseň s príznačným názvom Domov kráča trieda od skupiny Modus. Jej tóny a slová nás všetkých primäli k tomu, aby sme s našimi absolventmi precítili intenzívne pocity radosti, spokojnosti z vlastného úspechu, ale aj nostalgie za tou, ktorej pomyslené brány zatvorili.
Domov kráča trieda,
čas vážnych úsmevov.
Domov kráča trieda,
o chvíľu nie sme ňou.
Kamaráti spievajú a dievčatá veria nám,
topí sa loď týchto chvíľ,
nik nechce byť zrazu sám…