logo

Súkromná stredná odborná škola ANIMUS

Wiener Christkindlmarkt – takto sú poznané jedny z najväčších a najznámejších vianočných trhov vo Viedni. Konajú sa každoročne na Radničnom námestí (Rathausplatz).

Vôňa pečených gaštanov, perníkov, koláčov a rozmanitých variácií vianočného punču rozliehajúca sa po celom viedenskom Radničnom námestí navodila v utorok, 05. 12. 2023vianočnú náladu aj našim žiakom – výberu zo všetkých tried dennej formy štúdia. Títo mali možnosť v sprievode pani majiteľky školy, PaedDr. Zlatice Nagyovej, MBA, organizátorky exkurzie, pani profesorky Ing. Tatiany Oravcovej, MBA, pani výchovnej poradkyne, Mgr. Margity Jedličkovej, a pána riaditeľa školy, RNDr. PaedDr. Ing. Petra Lenčéša, PhD., precítiť čaro adventu, čoby obdobia netrpezlivého očakávania Vianoc, v objatí pozoruhodne vyzdobených stromčekov a malebných drevených domčekov s ponukou nádherných vianočných ozdôb, doplnkov z dreva i keramiky.

Žiaci vo Viedni navštívili i Dóm svätého Štefana. Vybrali sa i do známej čokoládovne Hauswirth v Kittsee. Ide o rodinnú firmu, ktorej sa podarilo expandovať takmer do celého sveta.